Description

| Motor | 1800W |
| Controller | 12G-35A |
| Wheel Hub | 12inch |
| Tire | 3.0-12 |
| Braking System | F/R: disc brake (220mm disc) |
| Suspension System | F/R: Hydraulic Damping |
| Headlight | LED hollow circular headlight |
| Taillight | LED taillight |
| Display | HD Digital display |
| Battery compartment size | 315*210*170mm (H*L*W) |
| Equipped battery | 60V 30AH |
| Maximum speed | ≈60km/h |
| Maximum range | 80km |
| Wholesale price | RMB 3099 / USD 450 / GHS 5,400 / NGN 635,000 |





Reviews
There are no reviews yet.