Description

| Motor | 2000W |
| Controller | 50A |
| Wheel Hub | 12inch |
| Tire | 110-70-12 / 130-70-12 |
| Braking System | F/R: disc brake (220mm) |
| Suspension System | F/R: Hydraulic Damping |
| Headlight | LED hollow circular headlight |
| Taillight | LED taillight |
| Display | HD Digital display |
| Battery compartment size | 315×210×170mm |
| Modified | 7075 aluminum reinforced flat fork, 295 airbag shock absorption, enlarged backrest, 80W spotlight, side guard bar reinforcement, large side stand, large foot pedal |
| Equipped battery | 60V 50AH |
| Maximum speed | 68km/h |
| Maximum range | 80-100km |
| Wholesale price | RMB 5999 / USD 870 / GHS 10,400 / NGN 1,230,000 |




Reviews
There are no reviews yet.