Description

| Motor | 3000W |
| Controller | 12G |
| Wheel Hub | 10inch |
| Tire | 3.0-10 |
| Braking System | Drum Brake |
| Suspension System | F/R: Hydraulic Damping |
| Display | Digital Meter |
| Intelligent System | NFC Card – Swiping Function |
| Battery Compartment Size | 220×330×175mm |
| Equipped Battery | 72V 50AH |
| Maximum Speed | 70+km/h |
| Maximum Range | 100km |
| Wholesale Price | RMB 5600 Yuan | USD 815 | GHS 9,700 | NGN 1,150,000 |







Reviews
There are no reviews yet.