Description

| Motor | 1200W |
| Controller | 12G-35A |
| Wheel Hub | 10 inch |
| Tire | 3.0-10 |
| Braking System | F/R: disc brake |
| Suspension System | F/R: Hydraulic Damping |
| Headlight | LED hollow circular headlight |
| Taillight | LED taillight |
| Display | HD Digital display |
| Battery compartment size | 315*210*170mm (H*L*W) |
| Equipped battery | 48V 50AH |
| Maximum speed | ≈50km/h |
| Maximum range | 100km |
| Wholesale price | RMB 2999 / USD 440 / GHS 5,200 / NGN 615,000 |






Reviews
There are no reviews yet.