Description

| Parameter | Specification |
| Motor | 2000W |
| Wheel Hub | 12inch |
| Tire | 90/90-12 |
| Braking System | linked disc brakes(220mm disc) |
| Suspension System | F/R: Hydraulic Damping |
| Light | 65W matrix high-brightness headlight, vehicle-wide aircraft-style strobe light, position light |
| Display | NFC-enabled large high-definition waterproof dashboard |
| Intelligent System | Bluetooth APP vehicle control, TCS Traction Control System, Soft-hard start adjustment, Cruise control, Electronic cockpit lock |
| Battery compartment size | 250*180*320mm |
| Equipped battery | 72V50AH |
| Maximum speed | 70+km/h |
| Maximum range | 100km |
| Wholesale price | RMB 4999 | USD 730 | GHS 8,700 | NGN 1,030,000 |






Reviews
There are no reviews yet.