Description

| Parameter | Specification |
| Motor | 1800W |
| Controller | 12T-40A |
| Wheel Hub | 12inch |
| Tire | 90/90-12 |
| Braking System | F/R: Opposed-piston disc brake (220mm disc) |
| Suspension System | F/R: Hydraulic Damping(30#) |
| Headlight | LED hollow circular headlight |
| Taillight | LED taillight |
| Display | HD Digital display |
| Phone charging port | USB port |
| Intelligent system | Dual-control anti-theft controller |
| Battery compartment size | 240×185×350mm (L×W×H) |
| Equipped battery | 60V 30AH |
| Maximum speed | ≈60km/h |
| Maximum range | 70km |
| Wholesale Price | RMB 3800 | USD 550 | GHS 6,050 | NGN 761,000 |



Reviews
There are no reviews yet.